قرآن بخوان تا می توانی شاید فردا نتوانی ....

معرفی یک کتاب

 جوانی می گفت :به من می گویند؛ با قرآن کار کن ؛با نهج البلاغه کار کن ؛با صحیفه کار کن ؛برداشت کن .من همه این ها را باز می کنم ؛می خواهم از آن ها برداشت کنم؛ اما نمی دانم ازکجا؟هیچ نمی دانم برای چه؟

البته می توانم ببافم .می توانم به آیه ها که بی روحند ؛جان بدهم .می توان با رنگ خودم این ها را رنگ بزنم .اما مگر من بی رنگ شده ام که رنگ قرآن بگیرم ؟تا صبغه الله را بیابم ؟من از رنگ ها و وارنگ ها خسته شده ام که به قرآن پناه آورده ام و در هر حال شکست خورده و دست خالی ام ...

این همه ابتذال و غوغا ؛ضرورت محدودیت ها را برایم ملموس کرده اندو این همه بی باری و سرگردانی ؛ضرورت آموزش را ؛برایم مشخص کرده اند.من در جستجوی حدها و مرزها؛ و به دنبال ؛آموزگارها و مرزها و به دنبال آموزگار و مرزبانی هستم. آیا به مقصود می رسم؟

این فریاد از گلویی است که فریاد نسل ماست ؛نسلی که به قرآن رو آورده ؛اما راه را نمی داند. گاهی با واژه ها کار می کند ؛گاهی با آیه ها ؛گاهی با اشاره ها و رمزها ؛گاهی موضوعی کار می کند....این نسل گرفتار سرگردانی است ؛آموزش می خواهد و اسیر تناقض است راه حلی می جوید .

تناقص میان قرآن و قرآن   /   تناقض میان قرآن وسنت /

تناقض میان سنت و سنت  /   تناقض میان قرآن و عینیت /.........

 ........

...........

.....در بالا  قسمت هایی از کتاب   روش برداشت از قرآن   نوشته :علی صفایی حایری انتشارات هجرت  را برای شما گذاشتم .دوستان عزیزم : می خواستم این کتاب  را به شما معرفی کنم که مدت کوتاهی است  با آن آشنا شده ام و راهنمای من برای ارتباط هر چه بیشتر با قرآن بوده است.مدتی پیش در  کتابخانه مجازی سایت (گرداب)    http://www.seapurse.com آدرس این کتاب را پیدا کردم .اگر خریداری کتاب به دلایل مختلف برایتان مقدور نیست  لینک مربوط برای دانلود کتاب   روش برداشت از قرآن     را برایتان در زیر می آورم :

http://www.seapurse.com/books.php?Serial=RaveshQuran

دانلود این کتاب بسیار راحت و سریعا کتاب در اختیار شما قرار خواهد گرفت .هرچند که داشتن کتاب خالی از لطف نیست و برای خود من در دست گرفتن و خواندنش لذت بخش تر است . خواندن این کتاب به کسانی  که دوست دارند خود از قرآن برداشت کنند و به آسانی بر قرآن تسلط پیدا کنند توصیه می شود  و طبق گفته  نویسنده این کتاب برای رسیدن به روش  های  برداشت از قرآن احتیاج به یک عمر( صرف کردن وقت ) ندارند .

نکته ای که لازم است بدانید :

نویسنده این کتاب از تخلص عین .صاد برای معرفی خود استفاده کرده که حروف اول نام و فامیل او بوده است .به دلیل نزدیکی طرز نوشتار و نگاه این نویسنده  به دکتر علی شریعتی گاهی  کتابهای این نویسنده  با کتابهای دکتر علی شریعتی اشتباه گرفته می شوند .  اکثریت مردم ؛ نویسنده کتاب روش برداشت قرآن را به غلط  دکتر شریعتی می پندارند.

 برای خواندن پیش گفتار این کتاب بر روی  لینک سایت مربوطه کلیک  کنید

...

پيام هاي ديگران()        link        ۱۳۸٧/٧/٢٦ -